2021 йил 22 майдан 21 ноябрга қадар Венецияда архитектура ва санъат оламида кенг кўламли тадбир.
ХВИИ Халқаро меъморчилик биенналеси бўлиб ўтади. Унда Ўзбекистон ўзининг "Маҳалла: шаҳар ва қишлоқ ҳаёти" деб номланган миллий лойиҳасини тақдим этади.
Миллий павилонимиз Биенналенинг асосий жойлари — " Arsenal " ва " Giardini " чорраҳасида, мезбон Италия павилони билан ёнма-ён жойлашади.
Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлиги ҳузуридаги Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси ушбу лойиҳага Цюрихдаги Швейцария олий техник мактабини жалб этди. Унинг профессорлари Эмануел Крист ва Кристоф Гантенбеин кўргазманинг куратори сифатида иштирок этади.

From May 22 to November 21, 2021, Venice will host a major event in the world of architecture and art - the 17th International Architecture Biennale. Uzbekistan will present its national project: "Mahalla: urban and provincial Life".
The National Pavilion will be located at the intersection of the Arsenal and Giardini, the main venues of the Biennale, and will border with the pavilion of the host country of Italy.
The Art and Culture Development Foundation under the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan has involved the Swiss Higher Technical School in Zurich, whose professors will act as curators of the exhibition.