Уч кун давомида Тошкентнинг учта жойида Девид Брейд тироси (Канада) ва Жазирама квартети (Ўзбекистон) иштирокида жаз мусиқа концертлари қарсаклар билан бўлиб ўтди.
23-25 октябрь кунлари Ўзбекистон давлат консерваторияси, В.Успенский номидаги академик лицейнинг концерт залида ва Ўзбекистон Давлат амалий санъат музейининг очиқ майдонида Канадалик таниқли жазз пианиночиси Девид Брейд иштирокида жазз концертлари бўлиб ўтди. Танқидчиларга кўра, Девид Брейд ўз асарида Эвропанинг мумтоз мусиқасининг асосий тамойиллари ва американ жазининг ўз-ўзидан пайдо бўлишини моҳирона бирлаштирган. Ўтган йили мусиқашунос аллақачон Ўзбекистонда эди ва у яна бу ерга қайтиб келишга ваъда берган эди. У Тошкентдаги саҳналарда ўз ҳамкасблари Жонни Аман - басс (Финляндия) ва Андерс Могенсен (Дания) – барабанларни ва кўп севган «Жаззирама» (Ўзбекистон) квартетини ижро этди. Улар биргаликда Ўзбекистон мусиқий меросини замонавий жаз мусиқаси билан боғлайдиган асарларни ижро этишди.
Мусиқачиларнинг учта мусиқа муассасалари талабалари учун ўтказган маҳорат сабоқлари диққатга сазовор: Ўзбекистон давлат консерваторияси, В. Успенский номидаги академик лицей. ва Р. М. Глиер номидаги Республика ихтисослаштирилган мусиқий академик лицейи. Мусиқачилар ўзларининг мусиқа асбоблари сирлари ва оҳанглари билан ўртоқлашдилар, шунингдек талабаларни саҳнага улар билан бирга чолғу асбобларини синаб кўриш учун таклиф қилдилар.
Барча концерт ва мастер-классларга кириш бепул бўлди.
Концерт Маданият вазирлиги ҳузуридаги Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси, Жаззирама квартети ва Девид Брейд билан биргаликда ташкил этилди.

For three days, in three locations in Tashkent, jazz music concerts were held with thunderous applause with the participation of the David Braid trio (Canada) and the Jazzirama quartet (Uzbekistan).
From October 23 to October 25 in the concert halls of the State Conservatory of Uzbekistan, Academic Lyceum named after V. Uspensky, as well as in the open area of the State Museum of Applied Arts of Uzbekistan, jazz concerts were held with the participation of David Braid, a famous jazz pianist from Canada. According to critics, in his work David Braid masterly combines the basic principles of European classical music and the spontaneity of American jazz. Last year, the musician was already in Uzbekistan and made a promise that he would return here again. At the venues in Tashkent, he performed with his colleagues: Johnny Aman - bass (Finland) and Anders Mogensen - drums (Denmark), as well as with the already beloved quartet "Jazzirama" (Uzbekistan). Together, they performed works connecting the musical heritage of Uzbekistan with modern jazz music.
Particularly noteworthy are the master classes that the musicians conducted for students of three musical institutions: the State Conservatory of Uzbekistan, the Academic Lyceum named after V. Uspensky, and Republican Specialized Musical Academic Lyceum named after R. M. Glier. The musicians shared secrets and melodies on their instruments, and also invited students to the stage to “test” the skills of owning the instrument with them.
Access to all concerts and master classes was free.
The concert was organized by the Art and Culture Development Foundation under the Ministry of Culture, together with the Jazzirama Quartet and David Braid.