“Санъат, фан ва спорт” Хайрия жамғармаси асосчиси Алишер Бурхонович Усмонов томонидан мамлакатимиздаги маданият, санъат ва таълим муассасаларига китоблар ҳадя қилинди.
Ўзбекистон халқи шоир ва тадқиқотчи — Алишер Навоий ноёб маданиятининг ворисларидир. Шу маънода, ушбу нашрлар республикамиз муассасаларининг кутубхона фондларига қўшилаётган улкан ҳиссадир ва, шубҳасиз, ёш авлоднинг китобхонлик анъаналарини асраб-авайлашга хизмат қилиши лозим.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси “Санъат, фан ва спорт” жамғармасига ўз миннатдорчилигини билдиради. Сизнинг кўмагингиз - юртимиздаги нашриёт ва китобхонлик анъаналарини асраб-авайлашга қўшилган улкан ва бебаҳо ҳиссадир.
Мамлакатимизда давлатимизнинг бой тарихий-маданий меросини асраб-авайлаш борасида кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда. Мазкур ташаббусларни ҳаётга татбиқ этиш мақсадида Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси “Санъат, фан ва спорт” Хайрия жамғармаси билан ҳамкорликда мамлакатимиз маданий салоҳиятини юзага чиқаришга қаратилган қўшма лойиҳалар бўйича мунтазам ва тизимли ишларни олиб бормоқда.

Благотворительный фонд «Искусство, наука и спорт» передал книги, посвященные памяти Алишера Навои
Благотворительный фонд «Искусство, наука и спорт» в лице его основателя Алишера Бурхановича Усманова передал книги в учреждения культуры, искусства и образования нашей страны
Народ Узбекистана является наследником уникальной культуры великого государственного деятеля, поэта и исследователя - Алишера Навои и данные издания являются огромным вкладом в библиотечные фонды учреждений нашей Республики, несомненно они будут служить помощью по сохранению читательских традиций подрастающего поколения.
Фонд развития культуры и искусства при Кабинете Министров Республики Узбекистан выражает свою благодарность Благотворительному фонду «Искусство, наука и спорт». Ваша помощь — это большой и неоценимый вклад в дело сохранения издательских и читательских традиций страны.
В нашей стране осуществляется масштабная работа по сохранению богатейшего историко-культурного наследия государства. В целях практической реализации данных инициатив Фондом развития культуры и искусства в партнерстве с Благотворительным фондом «Искусство, наука и спорт», поддерживается регулярная и планомерная работа над совместными проектами, направленными на раскрытие культурного потенциала страны.