“Санъат, фан ва спорт” Хайрия жамғармаси асосчиси Алишер Бурхонович Усмонов томонидан мамлакатимиздаги маданият, санъат ва таълим муассасаларига китоблар ҳадя қилинди.
Ўзбекистон халқи шоир ва тадқиқотчи — Алишер Навоий ноёб маданиятининг ворисларидир. Шу маънода, ушбу нашрлар республикамиз муассасаларининг кутубхона фондларига қўшилаётган улкан ҳиссадир ва, шубҳасиз, ёш авлоднинг китобхонлик анъаналарини асраб-авайлашга хизмат қилиши лозим.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузуридаги Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси “Санъат, фан ва спорт” жамғармасига ўз миннатдорчилигини билдиради. Сизнинг кўмагингиз - юртимиздаги нашриёт ва китобхонлик анъаналарини асраб-авайлашга қўшилган улкан ва бебаҳо ҳиссадир.
Мамлакатимизда давлатимизнинг бой тарихий-маданий меросини асраб-авайлаш борасида кенг кўламли ишлар амалга оширилмоқда. Мазкур ташаббусларни ҳаётга татбиқ этиш мақсадида Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси “Санъат, фан ва спорт” Хайрия жамғармаси билан ҳамкорликда мамлакатимиз маданий салоҳиятини юзага чиқаришга қаратилган қўшма лойиҳалар бўйича мунтазам ва тизимли ишларни олиб бормоқда.

The "Art, science and sport" Charitable foundation represented by its founder Alisher Burkhanovovich Usmanov donated books to cultural, art and educational institutions of our country.
The people of Uzbekistan are heirs to the unique culture of the great statesman, poet and scholar - Alisher Navoi and these books are a great contribution to the library funds of Uzbek institutions, and they will undoubtedly help to preserve the reading traditions of the younger generation.
The Art and culture development foundation under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan expresses its gratitude to the "Art, science and sport" Charitable foundation. Your help is a great and invaluable contribution to the preservation of publishing and reading traditions of the country.
Large-scale work is being carried out in our country to preserve the richest historical and cultural heritage of the state. In order to implement these initiatives into practice, the Art and culture development foundation, in partnership with the "Art, science and sport" Charitable foundation supports regular and systematic work on joint projects aimed at unlocking the cultural potential of the country.