Temur Ortikov – grant dasturi g‘olibi
Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasi 2018 yilda talabalar uchun grant dasturini tashkil etdi. Shu vaqt ichida ko‘plab g‘oliblar Madaniyat vazirligi tizimida o‘zlarining professional faoliyatlarini boshladi.
Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universiteti va Yoshlar teatri qoshidagi studiya maktabini bitirgan Temur Ortiqov 2019 yildagi grant dasturining stipendiyasini qo‘lga kiritdi. O‘qishni tugatgandan so‘ng u Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasida ish boshladi.
Temur o‘z intervyusida Samarqand yarimmarafonida ishtirok etgan ko‘ngillilarning tajribasi va grant dasturida qatnashish uchun ariza topshirishdagi eng asosiy nuqta bo‘lgan motivasiya xati haqida so‘zlab berdi.

Победитель грантовой программы – Темур Ортиков
Фонд развития культуры и искусства учредил грантовую прогрмму для студентов в 2018 году. За это время многие из победителей уже начали свою профессиональную деятельность в системе Министерства культуры.
Темур Ортиков, выпускник Международного Вестминстерского университета в Ташкенте и школы-студии при Молодёжном театре, получил стипендию в 2019 году. После окончания обучения он начал работать в Фонде развития культуры и искусства.
В своём интервью Темур рассказал об опыте волонтёрства на Самаркандском полумарафоне и о мотивационном письме, как о важнейшем пункте при подаче заявки для участия в грантовой программе.