Temur Ortikov – grant dasturi g‘olibi
Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasi 2018 yilda talabalar uchun grant dasturini tashkil etdi. Shu vaqt ichida ko‘plab g‘oliblar Madaniyat vazirligi tizimida o‘zlarining professional faoliyatlarini boshladi.
Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universiteti va Yoshlar teatri qoshidagi studiya maktabini bitirgan Temur Ortiqov 2019 yildagi grant dasturining stipendiyasini qo‘lga kiritdi. O‘qishni tugatgandan so‘ng u Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg‘armasida ish boshladi.
Temur o‘z intervyusida Samarqand yarimmarafonida ishtirok etgan ko‘ngillilarning tajribasi va grant dasturida qatnashish uchun ariza topshirishdagi eng asosiy nuqta bo‘lgan motivasiya xati haqida so‘zlab berdi.

Winner of the scholarship program – Temur Ortikov
The Art and Culture Development Foundation established a scholarship program for students in 2018. During this time, many of the winners have already started their professional activities in the Ministry of Culture.
Temur Ortikov, a graduate of the Westminster International University in Tashkent and the school-studio of the Youth Theatre Of Uzbekistan, received a scholarship in 2019. After graduation, he started working for the Art and Culture Development Foundation.
In his interview, Temur spoke about the experience of volunteering at the Samarkand Half Marathon and about the motivation letter as the most important point in applying for participation in the scholarship program.