2018 yil 3-6 may kunlari Parijda (Fransiya) Xalqaro Folklor musobaqasi - LES ETOILES DE PARIS 2018 (Parij yuldozlari) raqs va musiqa festivali bo'lib o'tdi.
Festival tashkilotchilari - Yevropa Folklor Festivali Assotsiatsiyasi va Folklor Festivali Xalqaro Assotsiatsiyasi. Festivalning asosiy maqsadi - yangi iqtidorli ijrochilarni topish, ularning ko'nikmalari va an'analarini jamoatchilikka namoyish etish, do'stlik muhitini yaratish, ko'p millatli madaniyatni jahon xalqlari an'analarini hurmat qilish, bolalar va yoshlarning ijodini ommalashtirish, o'qituvchilar va san'at boshqaruvchilarining malakasini oshirishdir.
Festivalga dunyodagi 70 dan ortiq mamlakat vakillari tashrif buyurdi. O'zbekiston Respublikasi Madaniyat Vazirligi hozuridagi Madaniyat va san'atni rivojlantirish jamg'armasi ko'magida "Folklor raqsi va musiqasi xalqaro festivali" da LES ETOILES DE PARIS 2018 qo'shig'i va “Shosh Navolari” qo'shiq va raqs ansambli tashkil etildi
Anjumanning ijodkorlari Dehqonov Hamro’z, Yunusov Dilshod, Asrorov Shaxboz, To'lqinov Zabilo festivalda "Hay-yor-yor", "Qiz bola", "Quralay", "Lola Gulim" kabi o'zbek qo'shiqlarini birinchi o'ringa olib chiqdi. O'zbekistonlik yosh iste'dod egalari "Folklor" nominatsiyasida eng yaxshi deb topilib, YuNESKO medallari, shuningdek, qimmatbaho sovg'alar bilan taqdirlandi.
Shuningdek birinchi o'rinni Turkiyadan kelgan jamoa egalladi. Ikkinchi o'rinni Rossiya va Ukraina jamoalari, uchinchi o'rinni Belgiya, Malayziya, Ispaniya, Gretsiya, Qirg'iziston, Qozog'iston va Afrikadan kelgan qo'shiqchilar egalladilar. Festival ishtirokchilari diplomlar, festival medallari va kubogi bilan taqdirlandilar.
Festival g'oliblari festival natijalari bo'yicha tashkil etilgan Gala-kontsertda ishtirok etdilar. Festivalning rasmiy web-saytining bergan ma’lumotiga ko'ra, Gala-konsert "EuroFolk" telekanalida va "EuroFolk" radiokanalida efirga ozatildi.

С 3 по 6 мая 2018 года в г.Париже (Франция) состоялся Международный фольклорный конкурс-фестиваль танца и музыки LES ETOILES DE PARIS 2018 (Звезды Парижа).
Организаторами фестиваля выступили Европейская Ассоциация Фольклорных Фестивалей и Международная Ассоциация Фольклорных Фестивалей. Основной целью фестиваля является поиск новых талантливых исполнителей, демонстрация их умения и традиции публике, создание дружеской атмосферы, обогащение многонациональной культуры путем уважения к традициям народов мира, популяризация детского и молодежного творчества, улучшение профессиональных умений и квалификации педагогов и художественных руководителей.
В фестивале приняли участие представители более 70 государств со всех континентов. При содействии Фонда развития культуры и искусства при Министерстве культуры Республики Узбекистан организовано участие в Международном фольклорном конкурс-фестивале танца и музыки LES ETOILES DE PARIS 2018 ансамбля песни и танца «Шош Наволари».
Исполнители ансамбля Дехконов Хамроз, Юнусов Дильшод, Асроров Шахбоз, Тулкинов Забилилло представили узбекские народные песни «Хай ёр-ёр», «Киз бола», «Курулай», «Лола гулим» заняли первое место в фестивале. Юные таланты из Узбекистана были признаны лучшими в номинации «Фольклор» и награждены дипломами, медалями ЮНЕСКО, а также ценными призами.
Первое место также занял коллектив из Турции. Второе место разделили между собой ансамбли из России и Украины, обладателями третьего места стали исполнители из Бельгии, Малайзии, Испании, Греции, Кыргызстана, Казахстана и стран Африки. Участники фестиваля были награждены дипломами, фестивальными медалями и трофейными кубками об участии.
Победители фестиваля приняли участие в Гала-концерте, который был организован по итогам фестиваля. Согласно официальному сайту фестиваля, Гала-концерт будет транслироваться по ТВ каналу TV EuroFolk и радиоканалу Radio EuroFolk.