Jamg‘arma va Google Arts & Culture o‘rtasida O‘zbekiston muzey kolleksiyalarining on-layn katalogini joylashtirish to‘g‘risida kelishuv imzolandi. Yaqinda platformada raqamli kolleksiya va ikkita on-layn ko‘rgazma ishga tushirildi. Quyidagi ilovaga o‘tgach, siz Jamg‘arma profilining ko‘rinishini ko‘rishingiz mumkin: //artsandculture.google.com/partner/art-culture-development-foundation-under-the-ministry-of-culture-of-the-republic-of-ozbekistan
Jamg‘arma O‘zbekistonda birinchilardan bo‘lib Google Arts&Culture platformasining hamkori bo‘ldi. O‘zbekiston muzeylari kolleksiyalarining Google Arts&Cultureda joylashtirilishi jahon on-layn platformasida madaniyatlar serqirraligining chegarlarini kengaytirish imkonini yaratadi. Endi dunyoning istalgan nuqtasidan bo‘lgan foydalanuvchilar taqdim etilgan eksponatlarni tomosha qilishlari mumkin.
Google Arts&Culture – jahonning 70 ta mamlakatlaridagi 1200 ta muzeylar, galereyalar va boshqa tashkilotlar eksponatlarining on-layn kolleksiyasi. Google Arts&Culture servisi dunyo ko‘rgazmalariga tashrif buyurish va san'at asarlarini kichik detallarda o‘rganish imkonini beradi. Shuningdek, bu yerda jahon madaniyati va san'ati bo‘yicha tarixiy ma'lumotlar va davriy nashrlar, fotosuratlar, videoroliklar, qo‘lyozmalar, shaharlar va arxitektura yodgorliklari hamda tabiat ajoyibotlari bo‘ylab ekskursiyalar taqdim etilgan.
Google Arts&Culture tomonidan navbatdagi bosqichda O‘zbekiston muzeylari uchun 3D-turlarni ishlab chiqish rejalashtirilgan.

ACDF and Google Arts & Culture signed an agreement to place online a catalog of museum collections in Uzbekistan. Lately, a digital collection and two online exhibitions were launched on the platform. Following the link, you can see how the Foundation’s profile looks: //artsandculture.google.com/partner/art-culture-development-foundation-under-the-ministry-of-culture-of-the-republic-of-ozbekistan
The Foundation became the first Google Arts & Culture platform partner from Uzbekistan. The presence of the museum collections of Uzbekistan on Google Arts & Culture will provide an opportunity to expand the boundaries and the diversity of cultures of the world in the online platform. Now users from anywhere in the world can access the presented exhibits.
Google Arts & Culture is an online collection of exhibits from 1200 museums, galleries and other organizations in 70 countries. Google Arts & Culture provides an opportunity to visit world exhibitions and study works of art in the smallest detail. Also, in it are listed the history and publications on world culture and art, photographs, videos and manuscripts, excursions to cities and architectural monuments, as well as natural sites.