Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлиги ҳузуридаги Маданият ва санъатни ривожлантириш жамғармаси Тошкент шаҳрида Туризмни ривожлантириш департаменти билан биргаликда пойтахт ҳокимлигининг кўмагида Тошкент шаҳаридаги музейларга кўсатувчи йўл белгиларини ўрнатиш бўйича ишларни бошлаб юборди. Ҳозирги пайтда Ойбек уй-музейи ва Амалий санъат музейларига кўрсатувчи 16 та йўл белгилари ўрнатилган. Бугунги кунда Ўзбекистон санъат музейи бўйича 13 та йўл белгиси ўрнатиш жараёнида. Шунингдек, июнь ойида юқорида санаб ўтилган музейлар бўйича йўлак белгилари ҳам ўрнатилади.
Таъкидлаб ўтиш лозимки, кўрсаткичларни ўрнатиш ишларини бошлашдан олдин Жамғарма томонидан йўл ва йўлак белгиларини ўрнатиш бўйича халқаро стандартлар ўрганилди, шунингдек Маданият вазирлиги тизимига кирувчи муассасалар учун йўл кўрсаткичларини ўрнатиш жойларини кўриб чиқиш ва ўрганиш бўйича ишлар олиб борилди.

Фонд развития культуры и искусства при Министерстве культуры Республики Узбекистан, совместно с Департаментом развития туризма Ташкента при поддержке столичного хокимията начали работу по установке дорожных знаков с указаниями на музеи города Ташкента. На данный момент установлены 16 дорожных знаков, указывающих на Дом-музей Айбека и Музей прикладного искусства. 13 дорожных знаков по Музею искусств Узбекистана на данный момент в процессе установки. Также, в июне будут установлены и тротуарные знаки по вышеперечисленным музеям.
Отметим, что перед началом работы по установке указателей, Фондом были изучены международные стандарты установки дорожных и тротуарных знаков, а также проведены работы по осмотру и изучению мест нахождения дорожных указателей для учреждений, входящих в систему Министерства культуры.