www.samarkandhalfmarathon.oz/oz havolasini kozatib boring. Saytda yarim marafon haqida barcha kerakli ma'lumotlarni topishingiz mumkin. Uch masofadan birida (2 km, 10 km va 21 km) yugurishda qatnashish uchun siz ro'yxatdan o'tishingiz va ishtirok etishingiz uchun pul to'lashingiz kerak.
20 sentyabrgacha to'lovning maxsus shartlari qo'llaniladi, keyin esa boshlang'ich raqam uchun to'lov narx oshadi.
Yarim marafondan tushgan mablag'lar Toshkentdagi teatrlarning birida ko'rish qobiliyati past va ko'zi ojizlar uchun qulay muhit yaratish bo'yicha pilot loyihani amalga oshirish uchun sarflanadi. Ushbu dastur tiflokommentirovaniya yordamida teatr sahnasida spektakl tayyorlashni o'z ichiga oladi. Buning uchun zarur jihozlar sotib olinadi, shuningdek, mutaxassislarni o'qitish tashkil etiladi.

Проходите по ссылке www.samarkandhalfmarathon.uz . На сайте вы сможете найти всю необходимую информацию о полумарафоне. Для того, чтобы принять участие в забеге в одной из трех дистанций (2 км, 10 км и 21 км), вам необходимо пройти регистрацию и оплатить свое участие.
До 20 сентября будут действовать специальные условия оплаты, а после – взнос за стартовый номер повысится в цене.
Средства, вырученные с полумарафона, будут направлены на реализацию экспериментального проекта по созданию доступной среды для слабовидящих и незрячих людей в одном из театров Ташкента. Эта программа подразумевает постановку на сцене театра пьесы, с использованием тифлокомментирования. Для этого будет приобретено необходимое оборудование, а также организовано обучение специалистов.