Rossiyalik aktrisa, "Reakomp" Butunrossiya ko‘zi ojizlar jamiyatining professional reabilitatsiya va kadrlar tayyorlash instituti bitiruvchisi, yuqori toifadagi tiflosharhlovchi Irina Bezrukova O‘zbekistonga tashrif buyurib, ko‘zi ojiz va ko‘rish qobiliyati zaif insonlar uchun bir nechta spektakllarga tiflosharhlovchilik qiladi.
Xohlovchilar 19-24 fevral kunlari Ilhom teatrida "Oltin ajdaho", O'zbekiston yoshlar teatrida "Bu men, Edit Piaf", O'zbekiston Davlat qo'g'irchoq teatrida "Masha buvi bo‘g‘irsoqni qanday pishirgan" va Alisher Navoiy nomidagi Davlat akademik katta teatrida "Oqqush ko‘li" baleti kabi spektakllarga tashrif buyurishlari mumkin.

Ирина Безрукова, российская актриса, выпускница Института профессиональной реабилитации и подготовки персонала Всероссийского общества слепых «Реакомп» и тифлокомментатор высшей категории, приедет в Узбекистан и озвучит несколько спектаклей для людей с проблемами зрения.
С 19 по 24 февраля желающие смогут посетить спектакли: «Золотой дракон» в театре Ильхом, «Это я, Эдит Пиаф» в Молодёжном театре Узбекистана, «Как баба Маша Колобка пекла» в Республиканском кукольном театре Узбекистана и балет «Лебединое озеро» в Государственном академическом большом театре им. Алишера Навои.